Porównanie różnych modeli iPada – który będzie najlepszy dla Ciebie?

Kupno iPada w 2023 roku może być trudne, szczególnie gdy chcemy dostosować model do naszych potrzeb i budżetu. Ponieważ istnieje wiele różnych modeli do wyboru, postaramy się przeanalizować najnowsze modele, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie.

iPad 10 vs iPad Air vs iPad Pro vs iPad Mini

Oto lista modeli, które porównamy:

 • iPad 10
 • iPad Air
 • iPad Pro
 • iPad Mini

Zacznijmy od sprawdzenia przewidywanych kosztów – zarówno ceny zakupu jak i ewentualnych opłat za aplikacje, usługi i prowadzenie działalności. Użyjemy również informacji technicznych o każdym z tych modeli, aby zobaczyć który ma najlepszą obsługę dotykową, procesorzy czasy działania baterii. Porównamy także szybkość działania i funkcje użyteczności.

Jeśli chodzi o obsługiwane narzędzia, omówimy funkcje dotykowe modeli iPad i opowiemy o obsłudze takich narzędzi Apple Pencil. Pamiętajmy też o technologii 5G – wyjaśnimy, który z modeli iPada oferuje łatwe łączenie się z siecią 5G. Rozmiar wyświetlaczy będzie również brany pod uwagę, gdy porównamy standardowe rozmiary wyświetlaczy.

Na koniec przyjrzymy się temu, jak sterować tabletami za pomocą głosu. Specyficzne aplikacje mogą wspierać sterowanie głosem, co może okazać się bardzo przydatne. Dobry tablet powinien także oferować odpowiednie zabezpieczenia, które pomogą Ci chronić Twoje dane przy przechowywaniu lub przesyłaniu ich po sieci.

Czy już wiesz, jaki model iPada wybrać? Po przeczytaniu tego poradnika będziesz w stanie dowiedzieć się, który z tych modeli będzie najlepszy dla Ciebie – czy to iPad 10, iPad Air, iPad Pro czy iPad Mini.

Wybór odpowiedniego tabletu

Chociaż każdy model iPada ma swoje własne zalety, ważne jest, by wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Wyświetlacz, wydajność, cena, łatwość obsługi, żywotność baterii i inne cechy będą decydować o tym, który model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli chcesz postawić na wydajność, powinieneś rozważyć nowo wprowadzone iPad Pro, który ma mocny, zoptymalizowany procesor A12Z Bionic i umożliwia używanie kilku aplikacji naraz bez spadku wydajności. Jest on dostępny w szerokim wyborze rozmiarów ekranów, w tym 11 cali, 12,9 cala i następujący po nich. Większy ekran oznacza więcej miejsca do pracy, dzięki czemu możesz lepiej wykonywać swoje zadania.

Jeśli masz ograniczony budżet, iPad 10.2 będzie idealnym wyborem. Jego 8-rdzeniowy procesor Apple A10 Fusion zapewnia outstandinowe osiągi przy umiarkowanej cenie, z wieloma funkcjami, w tym ekranem Retina, opcjonalną obudową Smart Keyboard i kompatybilnością ze starszymi generacjami akcesoriów.

Przejrzyste podsumowanie przewidywanych kosztów

Ludzie chcą wiedzieć, jaki będzie koszt zakupu iPada. W następnym kroku przyjrzymy się przewidywanym kosztom związanym z każdym z obecnych modeli iPada. Koszty te mogą się różnić w zależności od modelu, a więc porównajmy je.

 • iPad 10 – Jest to najtańszy model iPada. W 2021 roku ceny zaczynają się od 349$ – 449$ za 32 GB lub 256 GB.
 • iPad Air – Ceny iPad Air w 2021 roku zaczynają się od 599$ dla 64 GB lub 799$ dla 256 GB.
 • iPad Pro – Ceny iPad Pro są zazwyczaj wyższe. Za 64 GB trzeba zapłacić 999$, a za 1 TB – 1499$.
 • iPad Mini – iPad Mini jest często uważany za przenośny model iPada. Kosztuje on 399$ za 64 GB i 599$ za 256 GB.

Porównanie szybkości działania i funkcji

Chociaż każdy z modeli iPada wykonuje swoje zadania z różnym poziomem szybkości, ważne jest, aby wybrać tablet, który najlepiej współpracuje z Twoimi potrzebami. Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom szybkości i funkcjonalności w poszczególnych modelach.

 • Ipad 10: Wyposażony jest w A12 Bionic Chip, co oznacza, że ​​możesz liczyć na szybkie wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie.
 • Ipad Air: Dzięki A14 Bionic Chip zapewnia niezawodne działanie i gwarantuje szybkość i wydajność.
 • Ipad Pro: Używa układu A12Z Bionic, który jest szybszy i bardziej wydajny niż wersja Air.
 • Ipad Mini: Ma wydajny i wszechstronny A12 Bionic Chip, który zapewnia szybkie i bezproblemowe działanie.

Dostęp do wielu aplikacji i wielu funkcji na raz, skurczy się do maksymalnego czasu odpowiedzi. Oznacza to, że chyba, że będziesz korzystać z wielu aplikacji naraz, powinieneś wybrać nowszy model iPada lub wybrać iPad Pro, jeśli zależy Ci na wydajności i szybkości w zadaniach. Jeśli chcesz kupić tablet z przystępną ceną, wystarczy, że wybierzesz iPad 10 lub iPad Air.

Usprawniono dotykowe funkcje i obsługę Apple Pencil

Najnowsze modele iPada wyposażone są w ulepszone funkcje dotykowe, które sprawiają, że obsługa urządzenia jest szybsza i wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Modele iPad Air, iPad Pro i iPad Mini ze specjalnie zaprojektowanymi elementami umożliwiają łatwość przesuwania, przeciągania i drapania po ekranie. Ponadto Apple Pencil, przystosowany do najnowszych modeli iPada, daje Ci możliwość precyzyjnego rysowania i pisania.

Technologia 5G w iPadach

Technologia 5G jest coraz bardziej popularna, więc pomyślnie o tym, który z modeli iPada oferuje możliwość bezproblemowego łączenia się z siecią 5G. Poniżej znajduje się lista modeli iPada, które oferują dostęp do technologii 5G:

 • iPad 10
 • iPad Air
 • iPad Pro
 • iPad Mini

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego dostępu do internetu, może warto rozważyć kupno tabletu z technologią 5G. Dzięki niej będziesz mógł surfować po sieci bez zbędnych opóźnień.

Rozmiar wyświetlacza

Każdy iPad posiada inny rozmiar wyświetlacza — od małego etui do dużego ekranu dotykowego. Rozmiary wyświetlaczy dla każdego modelu iPada będą następujące:

 • iPad 10: 10,2″
 • iPad Air: 10,9″
 • iPad Pro: 11″ lub 12,9″
 • iPad Mini: 7,9″

Różnice w rozmiarze mają istotne znaczenie, ponieważ wpływają one na doświadczenie użytkownika przy korzystaniu z urządzenia.

Żywotność baterii

Podczas zakupu iPada ważne jest, aby wziąć pod uwagę żywotności baterii. Co to oznacza? Większość modeli iPada ma wbudowane akumulatory, które zapewniają długą żywotność baterii. Są one jednym z głównych czynników, które będziemy porównywać.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja bateria wytrzyma dłużej, należy sprawdzić czas pracy baterii w każdym modelu iPad, zanim dokonasz zakupu. Niektóre modele iPada mają więcej energii niż inne, dlatego ważne jest, abyś dokładnie wiedział, czego możesz oczekiwać.

Chociaż żywotność baterii w modelach iPada różni się w zależności od modelu, wszystkie są zaprojektowane do długotrwałej i stabilnej wydajności.

Sterowanie głosem

Część aplikacji może wspierać sterowanie głosem, co może okazać się bardzo przydatne. Podczas wyboru modelu iPada możesz zwrócić uwagę na to, które modele mają najlepszą funkcję sterowania głosem. Możesz także sprawdzić, który z modeli ma najbardziej zaawansowaną technologię sterowania głosem.

Możesz także zastanowić się, jak wykorzystać sterowanie głosem do korzystania z Twojego tabletu! Możesz używać tej funkcji do korzystania z aplikacji, czytania długich tekstów lub powiadamiania Cię o powiadomieniach. Z pomocą sterowania głosem możesz także uruchamiać i zatrzymywać filmy lub muzykę, jak również wyszukiwać informacje z internetu.

Zabezpieczenia

Chociaż każdy model iPada jest produktem Apple, istnieje wiele różnych zabezpieczeń, których możesz użyć, aby chronić Twoje dane. Dodatkowe zabezpieczenia obejmują:

 • Ustawienia PIN – pozwala Ci zablokować urządzenie lub zapobiec nieautoryzowanej próbie dostępu.
 • Ustawienia kodu biometrycznego – takie jak skaner linii papilarnych, odblokowanie twarzy lub odblokowanie za pomocą odcisku palca.
 • Opcje szyfrowania – chroniąc dane przed nieautoryzowanym dostępem.

Wybranie odpowiednich zabezpieczeń może stanowić istotną różnicę podczas przesyłania danych przez sieć lub do swoich urządzeń.

Podsumowanie

Po przeczytaniu tego przewodnika o porównywaniu ipadów, powinieneś mieć lepszą wizję, który jest najlepszy dla Ciebie. Przejrzeliśmy zalety i wady każdego modelu iPada, przeanalizowaliśmy szybkość działania i funkcje obsługiwane przez pędzel Apple Pencil, a także porównaliśmy rozmiary wyświetlaczy.

Jeśli chodzi o przewidywane koszty, iPad 10 to najtańszy z prostych tabletów, ale iPad Air ma wyższe oceny wydajności i jest idealny do codziennego użytku. Jeśli szukasz profesjonalnego tableta, iPad Pro ma najlepszą wydajność na rynku i dużą ekran dotykowy, ale może okazać się, że jego cena jest poza Twoim budżetem. A jeśli szukasz małego tabletu, to nowy iPad Mini będzie odpowiedni.

Chociaż każdy model ipada ma swoją wartość – ważne jest, by wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Który z modeli iPada będzie najlepszy dla Ciebie? Przemyśl to i wybierz najlepszą opcję.