bateria iphone 6

Bateria w iPhone’ach 6 i nowszych – porównanie pojemności telefonów z 4,7-calowym ekranem

Apple do tej pory wypuściło aż cztery telefony dysponujące 4,7-calowym ekranem. Wszystko zapoczątkował iPhone 6, który miał całkiem niezłą baterię. Jak na jego tle wypadają inne telefony z logo nagryzionego jabłka? Sprawdziliśmy to! 

iPhone 6 – ile trzyma jego bateria? 

iPhone 6 miał swój debiut w 2014 roku. Ten smartfon był pierwszym w ofercie Apple, który otrzymał ekran o przekątnej 4,7 cala. Solidny aparat i niezłe podzespoły pozwalały na bardzo komfortową pracę. Mimo zastosowania jedynie 1 GB pamięci RAM, smartfon obsługiwał gry na wysokich ustawieniach. Bateria iPhone 6 była o pojemności 1810 mAh. To przekładało się na jeden pełny dzień pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. Akumulator w porównaniu do takich modeli jak iPhone SE, czy iPhone 5S działał dużo lepiej! 

iPhone 6S – lepsza bateria i wyposażenie 

Rok po premierze iPhone’a 6 z baterią 1810 mAh pojawił się jego godny następca. Mowa oczywiście o iPhonie 6S, który zyskał kilka poważnych ulepszeń. Producent zastosował energooszczędny procesor Apple A9 z 2 GB pamięcią RAM. System iOS również został zoptymalizowany tak, aby bateria iPhone’a 6S mogła pracować dłużej. Mimo zastosowania akumulatora o pojemności 1715, był on w stanie pracować dłużej niż model z 2014 roku. iPhone 6S zyskał również ulepszony aparat. To bardzo dobry smartfon do codziennego użytkowania. Warto wspomnieć, że ten model wciąż jest wspierany aktualizacjami producenta. 

iPhone 7 – czy bateria wypada lepiej od iPhone’a 6? 

iPhone 7 był rewolucyjnym smartfonem, ponieważ po raz pierwszy otrzymał wodoodporną obudowę i bardzo mocne podzespoły. Mimo, że procesor Apple A10 Fusion zużywa bardzo małą ilość energii, to Apple zastosowało baterię o pojemności 1960 mAh. W ten sposób smartfon jest w stanie wytrzymać jeden dzień bardzo intensywnego użytkowania. Wielu użytkowników po przesiadce z poprzednich modeli doceniło go właśnie za czas pracy na akumulatorze. 

iPhone 8 – najbardziej dopracowany smartfon 

Ostatni 4,7-calowy smartfon Apple otrzymał m.in szklaną obudowę, a także funkcję bezprzewodowego ładowania. Na pokładzie urządzenia znajduje się bateria o pojemności 1821 mAh. Mimo że jest ona mniejsza niż w iPhonie 7, to smartfon potrafi pracować bardzo długo na jednym cyklu ładowania. To zasługa procesora Apple A11 Bionic i świetnej optymalizacji systemu iOS. Każdy kto szuka nowoczesnego smartfona z dobrym akumulatorem powinien wziąć go pod uwagę. 

Kiedy konieczna jest wymiana baterii w iPhone’ach 6 i innych? 

Bateria w iPhone’ach 6 i innych działa bardzo dobrze, jednak po pewnym czasie zaczynają się pewne problemy. Powodem krótszego czasu pracy jest zużycie akumulatora. Producent określa je na 500 cykli ładowania. Po jego przekroczeniu należy dokonać wymiany baterii w iPhonie 6 lub nowszym. Koszt takiej usługi wynosi około 100-200 złotych. Smartfon po takiej naprawie będzie działał bez najmniejszych problemów.