naprawa macbook

Naprawa MacBooka po kosztach. Czy jest opłacalna?

Komputery Apple zwykle nie są tanie w serwisowaniu, dlatego wiele osób szuka oszczędności, stosując tanie części zamienne, a także wybierając serwisy oferujące najniższe ceny. Czy taka praktyka jest rzeczywiście opłacalna? Odpowiadamy! 

Jakie usterki najczęściej są naprawiane w MacBookach? 

MacBooki uchodzą za jedne z najlepszych komputerów na świecie. Nie bez powodu, ponieważ profesjonaliści, jak i zwykli użytkownicy doceniają je za płynność działania, a także intuicyjny system operacyjny. Niestety, ale nawet najlepszym sprzętom zdarzają się usterki i wówczas naprawa MacBook jest koniecznością. 

Jedną z najpopularniejszych przypadłości tych urządzeń jest niesprawna bateria. Komputer po osiągnięciu 1000 cykli ładowania nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości ładunku, jak wcześniej. Przez to czas pracy na jednym cyklu ładowania ulega drastycznemu spadkowi. Wymiana baterii to najlepszy sposób na przywrócenie laptopa do pełnej sprawności. 

Bardzo często naprawa MacBooka jest konieczna przez niesprawną klawiaturę. Zacinające się klawisze to prawdziwa plaga posiadaczy MacBooków Air oraz Pro. Niestety, ale bez wizyty w serwisie nie obejdzie się. Do popularnych usterek MacBooków należy zaliczyć również uszkodzoną powłokę antyrefleksyjną, kłopoty z płytą główną, czy układem ładowania. Takie problemy zwykle generują spore koszty, przez co niektóre osoby szukają oszczędności za wszelką cenę. 

Czy warto stosować nieoryginalne części do naprawy MacBooka? 

Jedynym sposobem zaoszczędzenia na naprawie jest stosowanie nieoryginalnych części zamiennych. Rzeczywiście, ich cena jest dużo niższa niż oryginalnych odpowiedników, jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w parze z niską ceną idzie również wysoka jakość? 

Naprawiony w ten sposób MacBook może działać, ale będzie on zdecydowanie bardziej narażony na potencjalną usterkę. Tanie chińskie podzespoły bardzo często nie współpracują dobrze z urządzeniami Apple. Producent zabezpiecza komputery przed montowaniem części pochodzących od firm trzecich. Istnieje więc spore ryzyko, że MacBook nie będzie działał tak jak powinien.  

Jak wybrać dobry serwis Apple? 

Aby MacBook został naprawiony w pełni, należy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Jak go znaleźć? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w takim miejscu montowane są oryginalne części zamienne. Warto dopytać również o gwarancję na wykonaną naprawę MacBooka. Zwykle, okres ochronny trwa od 4 do 6 miesięcy.  

Dobrym pomysłem jest również spojrzenie na opinię klientów. Takie informacje mogą być bardzo cenne, ponieważ nieuczciwe praktyki serwisu mogą zostać skomentowane przez jego klientów. Ostatnim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest cena. Niestety, ale nie zawsze warto wybierać miejsce, gdzie są najniższe ceny napraw MacBooków. Często warto wybrać trochę droższy serwis i mieć pewność, że usługa została wykonana tak, jak należy.