naprawa iphone

Naprawa iPhone – co musisz o niej wiedzieć

Uszkodzony iPhone to duży problem dla użytkownika. Komfortowe korzystanie z urządzenia nie jest możliwe, dlatego należy jak najszybciej udać się do serwisu na jego naprawę. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat serwisowania urządzeń Apple. 

Czy każdego iPhone można naprawić? 

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Niezależnie od tego, czy masz telefon z 2014 roku, czy 2019 roku, to każdego iPhone’a można naprawić. Jeśli wybierzesz dobry serwis, to powinien on poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi usterkami. Kluczowe jest szybkie dostarczenie urządzenia do serwisu. Nie zalecamy użytkować smartfona, jeśli ma rozbity wyświetlacz, czy uszkodzoną obudowę. Z czasem usterki będą się powiększać, a to będzie generować kolejne koszty. Naprawa iPhone to najlepsze rozwiązanie. 

Usterki, z którymi warto udać się do serwisu na naprawę iPhone’a 

Wymiana baterii 

Naprawa baterii iPhone’a jest konieczna, gdy żywotność akumulatora będzie mniejsza niż 80%. Zwykle taka sytuacja ma miejsce po 500 cyklach ładowania. Aby przywrócić telefon do dawnego stanu należy dokonać wymiany akumulatora w sprawdzonym serwisie. Koszt takiej usługi wynosi od około 100 do 300 złotych, w zależności od modelu. 

Naprawa szybki lub wyświetlacza 

Do takiej sytuacji dochodzi zwykle w wyniku upadku z niewielkiej wysokości. Charakterystycznym objawem dla uszkodzonego wyświetlacza są pojawiające się kolorowe paski, a także problemy z działaniem dotyku. Wówczas konieczna jest wymiana całego panelu na nowy. W przypadku uszkodzenia szybki, wcześniej wymienione elementy działają bez zarzutu. 

Na szybce pojawia się jednak charakterystyczne rozbicie przypominające pajęczą sieć. Koszt naprawy zbitej szybki jest zdecydowanie mniejszy. Plusem jest również możliwość zachowania oryginalnego wyświetlacza. Koszt naprawy iPhone’a zaczyna się od około 200 zł, a może sięgać nawet 1500 złotych. 

Uszkodzenia płyty głównej poprzez zalanie 

Naprawa zalanego iPhone’a jest bardzo trudna, ale nie niemożliwa! Przede wszystkim po kontakcie urządzenia z cieczą należy je wytrzeć i pod żadnym pozorem nie włączać. W innym wypadku może dojść do zwarcia, co spowoduje trwałe uszkodzenie smartfona. Oddając smartfon do serwisu, pracownicy wykonają szczegółową analizę i będą w stanie zaproponować kilka opcji naprawy. Najbardziej narażona na uszkodzenia jest płyta główna, dlatego może zajść konieczność jej wymiany. Nie da się wycenić jednoznacznie takiej naprawy iPhone’a. Serwis wykona ją indywidualnie. 

Rozwiązanie problemów z głośnikiem lub mikrofonem 

Przerywający dźwięk lub zakłócenia podczas rozmowy są objawem uszkodzonego mikrofonu lub głośnika. Jedynym sposobem na naprawę jest wymiana elementu na całkowicie nowy. Taka naprawa nie jest skomplikowana, dlatego dobry serwis powinien przywrócić urządzenie do działania w ciągu 1 dnia.