Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Poznaj 8 kroków!”

Wprowadzenie:

Aby przenieść swoje kontakty i dane z Androida na iPhone’a, należy najpierw utworzyć kopię zapasową. Do tego celu będziesz potrzebować narzędzie do tworzenia kopii zapasowej, które możesz znaleźć w Ustawieniach > Kopia zapasowa i przywrócenie. Upewnij się, że opcja „Kopia zapasowa kontaktów” jest włączona.

Etap I: Utwórz kopię zapasową plików z Androida.

 • Uruchom narzędzie do tworzenia kopii zapasowych w Ustawieniach > Kopia zapasowa i przywrócenie.
 • Upewnij się, że opcja „Kopia zapasowa kontaktów” jest włączona.

Etap II: Zaloguj się do swojego konta Google.

 • Rejestruj się ze swoim dotychczasowym adresem e-mail używanym do Androida.
 • Przejdź do Ustawienia > Konto > Kopia zapasowa i przywracanie. Wybierz „Android” jako system operacyjny.

Etap III: Skopiuj wszystkie informacje dotyczące kontaktów z Androida do konta Google.

Etap IV: Zaloguj się do swojego konta Google na swoim iPhone’ie.

 • Przejdź do Ustawień > Konta i hasła.
 • Wybierz opcję „Dodaj konto” i wybierz „Google”.
 • Wprowadź poświadczenia do swojego konta Google.
 • Wybierz rodzaje informacji do synchronizacji, w tym „Kontakty”.
 • Kliknij „Zapisz”.

Etap V: Przenieś inne pliki z Androida na iPhona.

 • Wyszukaj aplikację do przenoszenia plików w App Store.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skopiować pliki do iPhona.

Etap VI: Podłącz Android do iPhona za pomocą wtyczki USB Lightening.

 • Kup wtyczkę USB Lightening w sklepie Apple.
 • Podłącz swojego Androida do iPhona.
 • Wybierz rodzaj plików do skopiowania.

Jak przenieść kontakty i dane z Androida na iPhone’a?

Przeniesienie danych z Androida na iPhone’a to proces składający się z ośmiu etapów. Poniżej omówiono każdy z nich.

Etap I: Utwórz kopię zapasową Androida

Przed przenoszeniem danych na telefon iPhone, będziesz musiał utworzyć kopię zapasową plików z Androida. Możesz wykonać to przy użyciu narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, które można znaleźć w Ustawieniach > Kopia zapasowa i przywrócenie. Sprawdź, czy opcja „Kopia zapasowa kontaktów” jest włączona.

Etap II: Zarejestruj swoje konto Google

Po zakończeniu etapu 1, przejdź do konta Google. Musisz zarejestrować się przy użyciu tego samego adresu e-mail, który stworzyłeś kiedyś dla Androida.

Etap III: Prześlij dane do konta Google

Po zalogowaniu się do swojego konta Google, przejdź do opcji Ustawienia > Konto > Kopia zapasowa i przywracanie. Wybierz „Android” jako system operacyjny, a następnie wszystkie informacje dotyczące kontaktów zostaną przesłane na Twoje konto Google.

Etap IV: Połącz konto Google z iPhone’em

Po przesłaniu danych do konta Google teraz wejdź na swój iPhone i przejdź do Ustawień > Konta i hasła . Tutaj wybierz opcję „Dodaj konto” i wybierz „Google”.

Etap V: Synchronizuj kontakty z konta Google

Wprowadź poświadczenia do swojego konta Google i będziesz mógł wybrać, jakie informacje chcesz synchronizować z kontem Google. Upewnij się, że wybrano „Kontakty” jako jedną z opcji synchronizacji. Teraz wystarczy, że klikniesz „Zapisz” .

Etap VI: Prześlij pozostałe pliki w Androida

Dowiedz się, jak przenieść inne pliki z Androida na swojego iPhone’a. Jest wiele aplikacji, które pozwalają Ci przenosić zdjęcia, filmy i muzykę na swój iPhone. Wyszukaj jedną z nich w App Store i postępuj zgodnie ze wskazówkami, w celu przeniesienia plików do iPhona.

Jak przenieść kontakty i dane z Androida na iPhone?

Jeśli chcesz przenieść swoje dane z Androida na iPhone’a, musisz najpierw wykonać kopię zapasową wszystkich danych. Odpowiednie ustawienia można znaleźć w Ustawieniach. Następnie zaloguj się do swojego konta Google i skopiuj wszystkie informacje na swoje konto Google. Teraz przejdź do iPhone’a i dodaj swojego Google, aby synchronizować dane. Do podłączenia Androida do iPhone’a potrzebne jest użycie Wtyczki USB Lightening. Są też aplikacje, które pozwalają na przesyłanie różnych typów plików, takich jak zdjęcia, filmy czy muzyka, bezpośrednio do iPhona. Na powyższych etapach opisano, jak przenieść kontakty i dane z Androida na iPhone:

Kroki:

 • Utwórz kopię zapasową swoich danych z Androida.
 • Zaloguj się do swojego konta Google.
 • Wejdź na swojego iPhona i dodaj swoje konto Google.
 • Wybierz kontakty jako element synchroniczny.
 • Użyj Wtyczki USB Lightening, aby bezpośrednio podłączyć swojego Androida do iPhona.
 • Użyj różnych aplikacji do przesyłania plików do iPhona.

Etap III: Prześlij dane z Androida do konta Google

Aby przesłać wszystkie kontakty i dane z Androida do swojego konta Google, po prostu przejdź do Ustawień > Konto > Kopia zapasowa i przywracanie. Wybierz „Android” jako system operacyjny, a następnie wszystkie informacje dotyczące kontaktów zostaną przesłane na Twoje konto Google.

Etap IV: Przesuń dane do iPhona

Po skopiowaniu danych do swojego konta Google, możesz przenieść je do swojego iPhone’a. Przejdź do Ustawień > Konta i hasła i dodaj swoje konto Google. Użyj wcześniejszych poświadczeń i wybierz, jakie informacje chcesz synchronizować z kontem Google, włączając opcję „Kontakty”. Kliknij „Zapisz”, aby zakończyć proces.

Etap V: Przenieś inne pliki

Możesz również przenieść inne pliki takie jak zdjęcia, filmy i muzykę. W App Store są dostępne wielu aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc. Możesz też użyć wtyczki USB Lightening do bezpośredniego skopiowania plików z Androida do iPhona.

Etap IV: Dodanie konta Google na iPhone’a

Po przesłaniu danych do konta Google, możesz teraz dodać swoje konto Google do swojego iPhone’a. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień na Twoim iPhonie, a następnie wybierz Konta i hasła. Tutaj wybierz opcję „Dodaj konto”, a następnie wybierz „Google”, aby zalogować się do swojego konta.

Aby ukończyć proces, wprowadź dane logowania do swojego konta Google i wybierz, które informacje chcesz synchronizować z kontem Google. Upewnij się, że wybrałeś opcję „Kontakty” jako jedną z opcji synchronizacji, następnie kliknij „Zapisz”. Twoje kontakty zostaną teraz automatycznie zsynchronizowane z Twoim iPhone’em.

Etap V: Przeniesienie danych kontaktowych z Androida na iPhone’a

Aby przy użyciu telefonu iPhone przenieść dane kontaktowe z Androida, musisz najpierw zalogować się do swojego konta Google. W tym celu przejdź do Ustawień > Konta i hasła na swoim iPhone. Następnie wybierz opcję „Dodaj konto” i wybierz „Google”. Po zalogowaniu się do swojego konta Google, wejdź w opcję Ustawienia > Konto > Kopia zapasowa i przywracanie. Wybierz „Android” jako system operacyjny, a następnie wszystkie informacje dotyczące kontaktów zostaną przesłane na Twoje konto Google.

Po wybraniu kontaktów jako jednej z opcji synchronizacji, wystarczy, że klikniesz „Zapisz”, aby przenieść dane do iPhona. Możesz również skorzystać z wtyczki USB Lightening dla bezpośredniego podłączenia Androida do swojego iPhona w celu przeniesienia plików.

Etap VI: Przenoszenie innych plików z Androida na iPhone’a

Jeśli chcesz przenieść inne pliki z Androida na swojego iPhona, istnieje kilka sposobów, by to zrobić. Oto dwa główne sposoby:

 • Skorzystaj z aplikacji App Store: Wyszukaj jedną z aplikacji w App Store, które pozwalają przenosić pliki z Androida do iPhona. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skopiować pliki do swojego urządzenia.
 • Podłącz swojego Androida do iPhona przez USB: Za pomocą wtyczki USB Lightening, którą można kupić w sklepie Apple, możesz bezpośrednio podłączyć swojego Androida do swojego iPhona. Wybierz odpowiedni typ pliku i kliknij „Kopiuj”, aby przenieść pliki na iPhona.

Etap VII: Łączenie Android z iPhonem za pomocą Wtyczki USB Lightening

Dzięki Wtyczce USB Lightening, która jest dostępna w sklepie Apple, możesz w prosty sposób bezpośrednio podłączyć swojego Androida do iPhona. Kliknij „Podłącz”, a następnie wybierz pliki, które chcesz skopiować na swój iPhone.

 • Wejdź do sklepu Apple i kup wtyczkę USB Lightening.
 • Podłącz swojego Androida do iPhona za pomocą wtyczki.
 • Kliknij „Podłącz”, a następnie wybierz pliki, które chcesz skopiować na swój iPhone.

Etap VIII: Przenoszenie plików z Androida na iPhone

Jeśli masz trochę czasu, możesz również przenieść pliki z Androida na swojego iPhone’a za pomocą bezpośredniego połączenia. Oto instrukcje jak to zrobić:

 • Podłącz urządzenie Android do komputera za pomocą odpowiedniego kabla USB.
 • Otwórz aplikację Oknatransferu lub inne narzędzie do transferu plików i wybierz pliki, które chcesz skopiować na iPhone’a.
 • Podłącz iPhone’a do komputera za pomocą wtyczki USB Lightening.
 • Przejdź do swojego telefonu iPhone’a i wybierz pliki, które chcesz skopiować z Androida.
 • Kliknij „Przenieś”, aby skopiować pliki na Twojego iPhone’a.

comments: 0