wymiana wyświetlacza iPhone

Wymiana wyświetlacza w iPhonie X – ile kosztuje i jak ją wykonać?

Gdy dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza w iPhonie X, konieczna jest jego wymiana. Sprawdziliśmy, jak wygląda taka usługa w profesjonalnym serwisie, a także ile trzeba za nią zapłacić. 

Wymiana wyświetlacza w iPhonie X – kiedy trzeba ją wykonać? 

W iPhonie X zastosowano 5,8-calowy wyświetlacz OLED charakteryzujący się znakomitym odwzorowaniem kolorów, a także świetną ostrością. Uszkodzenie tego elementu może objawiać się na kilka sposobów. Przede wszystkim użytkownik może zauważyć poświatę na ekranie. 

Zwykle są to fragmenty stron internetowych lub aplikacji. Jeśli smartfon upadł, to na przednim panelu pojawią się kolorowe paski, a dotyk nie będzie działał. We wszystkich przypadkach należy dokonać wymiany wyświetlacza. W iPhone’ach X jest to jak najbardziej możliwe, dlatego nie warto zwlekać. 

wymiana wyświetlacza iPhone x
wymiana wyświetlacza iPhone x

Jak wykonać wymianę wyświetlacza iPhone’a X? 

Nie zalecamy wymiany wyświetlacza w iPhone X na własną rękę. Niestety, ale może to skończyć się uszkodzeniem innych podzespołów. Najlepiej zgłosić się do profesjonalnego serwisu Apple, który dokona takiej naprawy. Pracownicy dysponują niezbędnym sprzętem, a także doświadczeniem, które pozwoli im na wykonanie takiej usługi szybko i sprawnie. 

Odwiedzając serwis musisz zdecydować, czy chcesz aby wymieniono wyświetlacz na oryginalny, czy wysokiej jakości zamiennik. Zamienniki charakteryzuje gorsza jakość obrazu, a także odwzorowanie kolorów. Dla mniej wymagających użytkowników może to być w zupełności wystarczające. Jeśli jednak chcesz zachować świetne parametry wyświetlacza, to wybierz oryginalny panel. 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w iPhonie X? 

Koszt wymiany wyświetlacza w iPhonie X wynosi 1049 złotych. Cenę można obniżyć decydując się na wysokiej jakości zamiennik. W takiej sytuacji należy liczyć się z kosztem rzędu 849 złotych. Jednak warto się zastanowić nad tym, czy nie warto dopłacić do panelu pochodzącego prosto od producenta. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, możesz liczyć na 6 miesięcy gwarancji!