Wymiana szybki iPhone

Wymiana szybki w iPhonie 5 – wszystko, co musisz wiedzieć

Konieczność wymiany szybki w iPhonie 5 zachodzi wtedy, gdy na przednim panelu pojawia się charakterystyczne rozbicie. Z taką usterką należy jak najszybciej udać się do serwisu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat. 

Jak powstaje uszkodzenie szybki w iPhonie 5? 

Zwykle do uszkodzenia szybki w iPhonie 5 powstaje w wyniku upadku. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doprowadzić do zniszczenia przedniego panelu. Na szczęście ten typ usterki jest dużo mniej poważniejszy niż uszkodzenie wyświetlacza, ponieważ dotyk jest w pełni sprawny, a na samym ekranie nie pojawiają się kolorowe paski, czy przebarwienia. Dzięki temu można zachować oryginalny panel i trochę zaoszczędzić na naprawie. 

Mogłoby się wydawać, że rozbita szybka zaburza jedynie estetykę telefonu. Niestety, w praktyce okazuje się, że zwlekanie z naprawą może zakończyć się dużo poważniejszymi kłopotami. Przede wszystkim przedni ekran nie ma żadnej ochrony i jeszcze bardziej jest podany zarówno na uszkodzenia, jak i przedostawanie się kurzu, czy wody. Wymiana szybki iPhone 5 powinna załatwić sprawę. 

Czy samodzielna wymiana szybki w iPhonie 5 jest możliwa? 

iPhone 5 nie jest najnowszym telefonem, dlatego niektórzy szukają alternatyw, aby zaoszczędzić trochę na serwisie. Teoretycznie samodzielna wymiana szybki jest możliwa. Jednak w rzeczywistości przeprowadzenie takiej operacji w domowym zaciszu jest bardzo trudne, dlaczego? Przede wszystkim do wymiany szybki iPhone’a 5 potrzeba specjalistycznych narzędzi. 

Bez nich nie będzie możliwe oddzielenie uszkodzonej warstwy od wyświetlacza. Istnieje również duże ryzyko, że podczas wymiany szybki dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza. Wtedy konieczna będzie wymiana całego panelu na nowy, a to generuje kolejne koszty. 

Nie zalecamy naprawy iPhone’a 5 na własną rękę. Brak doświadczenia i sprzętu zwykle nie kończy się zbyt najlepiej. Koszt wymiany szybki w profesjonalnym serwisie wynosi 149 złotych. Taka kwota nie jest wygórowana, dlatego warto jak najszybciej znaleźć miejsce, w którym zajmą się telefonem. 

Czy da się ochronić przed uszkodzeniem szybki iPhone’a 5? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przed rozbiciem szybki na pewno można się w pewien sposób uchronić. W pierwszej kolejności zalecamy zakup dobrego szkła hartowanego. Dzięki temu podczas upadku siła uderzenia w pierwszej kolejności dotknie szkło ochronne. W wielu przypadkach taki zabieg pozwolił na uratowanie iPhone’a 5 od rozbicia szybki. 

Drugim dobrym sposobem na ochronę telefonu przed rozbiciem jest zastosowanie wzmocnionego etui. Pancerne obudowy do iPhone’ów 5 są wykonane z materiałów, które pochłaniają uderzenia. Warto rozejrzeć się za modelem spełniającym normy wojskowe. Wówczas ochrona urządzenia będzie bardzo dobra, a ty będziesz mógł zaoszczędzić.