wymiana szybki iphone

Wymiana szybki iPhone 7 – to warto wiedzieć

Wymiana szybki iPhone 7 jest konieczna w momencie, gdy na przednim panelu pojawi się rozbicie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tej usterki i jej naprawy. 

Wymiana szybki iPhone 7 – na czym polega? 

Uszkodzona szybka w iPhone’ach 7 objawia się charakterystycznym rozbiciem w kształcie pajęczej sieci. Taka usterka głównie zaburza estetykę urządzenia, jednak zbyt długie użytkowanie smartfona może doprowadzić do poważnych problemów. Rozbicie szybki nie wpływa na wyświetlacz, a także na dotyk. Przedni panel jest bardziej narażony na uszkodzenia, dlatego ponowny upadek może sprawić, że będzie konieczna naprawa całego wyświetlacza. 

Sama wymiana uszkodzonej szybki w iPhonie 7 polega na oddzieleniu uszkodzonej warstwy od reszty ekranu. Można to zrobić za pomocą specjalnej żyłki. W kolejnych krokach czyszczony jest wyświetlacz, a następnie nakładana jest nowa szybka. Wszystkie elementy są ze sobą łączone pod wpływem wysokiej temperatury. W ten sposób można zachować oryginalny panel i cieszyć się telefonem. 

Taki zabieg jest w pełni bezpieczny dla urządzenia i nie ma obaw, że coś pójdzie nie tak. Dobre serwisy oferują 6 miesięczną gwarancję, dlatego w razie problemów można zwrócić się do fachowców. Użytkownicy, którzy wymienili szybkę w swoich iPhone’ach 7 nie czują żadnej różnicy w użytkowaniu.  Sprawdź serwis iPhone Wrocław.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie 7? 

Wymiana zbitej szybki w iPhonie 7 nie jest droga. Za taką naprawę w dobrym serwisie trzeba zapłacić 349 złotych. Wymiana całego wyświetlacza jest droższa o około 100-200 złotych. W cenie otrzymujesz montaż, a także kompletną diagnostykę urządzenia. Plusem takiej usługi jest również, to że zwykle na jej wykonanie serwisant potrzebuje zaledwie kilku godzin. 

Czy warto wymieniać szybkę w iPhonie 7? 

Wiele osób zastanawia się, czy wymiana szybki iPhone 7 ma w ogóle sens. Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Z naprawą nie warto zwlekać. Wyświetlacz będzie nie tylko podatny na uszkodzenia, ale również wodę czy kurz. Jeśli ciecz przedostanie się do podzespołów, to smartfon może ulec poważnemu uszkodzeniu. Za wymianą szybki w iPhonie 7 opowiada się również fakt, że jest ona dużo tańsza od zakupu nowego urządzenia. Po kosztach można odzyskać telefon bez konieczności wymiany go na nowy.  

Jak zabezpieczyć ekran iPhone’a 7? 

Czy przed uszkodzeniem szybki iPhone’a 7 można się jakoś uchronić? Niestety, ale w 100% nie da się zabezpieczyć smartfona, ale ryzyko usterki można zminimalizować. Zalecamy, aby w pierwszej kolejności zakupić szkło hartowane na przedni panel. 

Podczas upadku zamortyzuje ono uszkodzenia i ochroni wyświetlacz. Dodatkowo zalecamy zainwestowanie w solidne etui. Podczas wyciągania smartfona z kieszeni, a także korzystania z niego na co dzień warto zachować ostrożność. W ten sposób nie będziesz musiał obawiać się, że urządzenie przypadkiem wypadło z rąk.