Kompletny przewodnik dotyczący pielęgnacji iPhone’a

Kiedy masz nowy telefon, korzystanie z niego tak często, jak to tylko możliwe, jest ekscytujące. Ale z czasem nowość mija, a telefon zaczyna przypominać starego przyjaciela. Możesz mieć ochotę po prostu zostawić telefon w kieszeni lub na stole, kiedy go nie używasz. Jednak nie jest to dobre dla twojego telefonu.

5 sposobów dbania o swój nowy iPhone

1. Utrzymuj go w suchości — ważne jest, aby telefon był suchy, zwłaszcza jeśli przebywasz w pobliżu wody. Dotyczy to nie tylko deszczu i śniegu, ale także podczas mycia rąk lub gotowania.

2. Trzymaj telefon z dala od słońca — Trzymaj telefon z dala od słońca, czy to w torbie, czy w kieszeni, pomoże to zapobiec przegrzaniu i uszkodzeniu ekranu.

3. Używaj osłony ekranu – Osłona ekranu pomoże chronić ekran telefonu przed zadrapaniami i pęknięciami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia samego urządzenia.

4. Używaj etui — etui chroni telefon przed przypadkowymi upadkami i upadkami, które mogą spowodować uszkodzenie jego zewnętrznych lub wewnętrznych części, takich jak bateria i obiektyw aparatu. 5. Kup ładowarkę do każdego pokoju – Posiadanie ładowarek do każdego pokoju pozwoli naładować telefon w razie potrzeby, nawet jeśli w pobliżu nie ma gniazdka lub jest ono w trakcie ładowania

Wskazówki dotyczące ochrony telefonu przed uszkodzeniem i ochrony przed niewłaściwym użytkowaniem

Urządzenia Apple są drogie i podatne na uszkodzenia. Aby mieć pewność, że Twój telefon jest dobrze chroniony, ważne jest, aby zaopatrzyć go w etui ochronne. Na rynku dostępne są różne rodzaje etui. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, takich jak silikon, skóra lub guma. Jeśli chcesz, aby Twój telefon był chroniony zarówno przed wodą, jak i przed kurzem i brudem, możesz kupić wodoodporną obudowę.

Oprócz etui ochronnego na telefon, ważne jest również, aby zaopatrzyć się w ochraniacze ekranu do urządzeń Apple, ponieważ są one bardziej podatne na zarysowania niż inne telefony, ponieważ mają tak gładką powierzchnię. Osłona ekranu nie tylko chroni ekran, ale także zapobiega powstawaniu smug i odcisków palców na ekranie, co w niektórych przypadkach utrudnia korzystanie z urządzenia.

Jak czyścić i konserwować iPhone

Istnieje wiele sposobów czyszczenia telefonu, ale najlepszym sposobem jest użycie ściereczki z mikrofibry. Wystarczy zwilżyć ściereczkę, a następnie przetrzeć nią telefon.

Możesz także użyć alkoholu do wycierania ekranu i klawiatury. Ale uważaj, aby nie dostać go na resztę telefonu.