serwis Apple

Serwis Apple czy naprawa na własną rękę? Co zrobić z uszkodzonym iPhone’em

Uszkodzony iPhone to poważny problem dla niejednego użytkownika. Naprawa w profesjonalnym serwisie wiąże się z pewnymi kosztami, które na pewno obciążą domowy budżet. Czy w takim razie lepiej jest podjąć się naprawy na własną rękę? Na to pytanie odpowiadamy w artykule! 

Czy naprawa na własną rękę to dobry pomysł? 

Aby podjąć się naprawy smartfona w pierwszej kolejności należy podszkolić się z zakresu naprawy takich urządzeń. Pomocne są w tym rozmaite tutoriale ogólnodostępne w internecie. Dodatkowo należy zapatrzyć się w szereg narzędzi, które pozwolą m.in na zdjęcie obudowy, czy rozkręcenie poszczególnych śrubek. Ostatnim elementem potrzebnym do naprawy są również części zamienne. 

Bez nich naprawa iPhone’a nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Dopiero po wykonaniu powyższych kroków można przystąpić do ratowania telefonu. Szybko okazuje się jednak, że pozornie prosta czynność staje się trudna do wykonania. Dodatkowo podczas serwisu telefonów Apple trzeba zachować szczególną ostrożność. Zdarza się, że zamiast naprawić telefon, użytkownik doprowadził go do jeszcze gorszego stanu. Po doliczeniu kosztów narzędzi i podzespołów wychodzi na to, że samodzielna naprawa nie była wcale opłacalna. 

Dlaczego warto udać się do serwisu Apple na naprawę? 

Wybierając serwis Apple masz pewność, że urządzeniem zajmą się profesjonaliści. Korzystając z odpowiednich narzędzi można wykonać bardzo szybko takie naprawy jak wymiana baterii, czy wyświetlacza. 

Dodatkowo, serwisy mają na stanie części zamienne, co dodatkowo skraca czas realizacji usługi. Aby mieć pewność, że telefon działa tak, jak należy serwisant wykonuje dodatkowe testy diagnostyczne. Po przeprowadzonej naprawie możesz korzystać ze swojego iPhone’a bez większych problemów. Dobre serwisy oferują również około 6 miesięcy gwarancji na swoje usługi. To daje duży komfort i poczucie, że po kilku tygodniach smartfon nie odmówi posłuszeństwa. 

Serwis Apple ponadto nie zajmuje się wyłącznie prostymi usterkami. W zakres jego usług wchodzą również skomplikowane naprawy płyt głównych oraz innych podzespołów. Większość problemów można rozwiązać!

Ile kosztuje naprawa iPhone’a w serwisie? 

Koszt naprawy iPhone’a w serwisie Apple jest ściśle uzależniony od rodzaju usterki oraz modelu telefonu. Zwykle ceny usług są nieco niższe dla starszych iPhone’ów takich jak iPhone 5S czy iPhone 6S. Nowsza technologia w smartfonach typu iPhone X, czy iPhone XR wymaga zastosowania droższych części zamiennych. Oczywiście klient może zdecydować się na alternatywy dla oryginalnych podzespołów, jednak nie zalecamy tego. Zamienniki zwykle nie działają tak dobrze, jak te oryginalne. Jeśli masz problem ze swoim smartfonem, to nie zwlekaj i jak najszybciej udaj się do serwisu Apple. Otrzymasz tam fachową pomoc!