serwis applefix

Serwis Apple – ile kosztuje naprawa popularnych sprzętów

W serwisach Apple można naprawić iPhone’a, iPada, a także komputery Mac. Sprawdziliśmy ile kosztuje naprawa poszczególnych elementów. Spróbujemy odpowiedzieć również na pytanie, czy urządzenia z logo nadgryzionego jabłka warto jeszcze naprawiać. 

 

Naprawa MacBooka 

MacBooki to bardzo dobre komputery, które należy docenić za świetne podzespoły i wydajny system operacyjny. Użytkownicy do serwisów Apple przychodzą zazwyczaj z następującymi usterkami. 

 

Wymiana baterii MacBook

Wymiana baterii jest konieczna po około 1000 cyklach ładowania. To wtedy urządzenie jest w stanie przechowywać 80% oryginalnego ładunku. Z czasem komputer będzie działał coraz gorzej, dlatego naprawa jest niezbędna. W serwisie Apple za wymianę baterii zapłacisz od 349 złotych do 1050 złotych. Cena uwzględnia pełną regenerację akumulatora i jego montaż.  

 

Naprawa wyświetlacza 

Najpopularniejszą usterką MacBooka jest uszkodzona warstwa antyrefleksyjna. Na wyświetlaczu pojawiają się przebarwienia, a widoczność jest nieco gorsza. Na szczęście dobry serwis Apple poradzi sobie z tym i całkowicie ją usunie. Regeneracja to koszt wahający się od 700 do około 3 tys. złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu i wielkości ekranu. 

 

Wymiana klawiatury 

Serwisy Apple pękają w szwach, ponieważ ogromna rzesza użytkowników ma ogromny problem z zacinającą się klawiaturą. W zdecydowanej większości przypadków konieczna jest jej wymiana na nową. Cena takiej usługi zaczyna się od około 300 złotych, a może sięgać 1100 złotych. 

 

Naprawa iPhone

 

Serwisy Apple bardzo często przyjmują iPhone’y do naprawy. Mimo zastosowania bardzo dobrych materiałów smartfony te są podatne na uszkodzenia. Na szczęście wiele z nich można rozwiązać i przywrócić telefon do dawnej sprawności. 

 

Naprawa szybki 

Rozbita szybka to problem wielu użytkowników iPhone’a. Wystarczy upadek na ziemię i po chwili na przednim panelu pojawia się charakterystyczne rozbicie. Na szczęście nie ma potrzeby wymiany całego wyświetlacza. Usługa wymiany szybki polega na oddzieleniu uszkodzonego elementu od ekranu i zamontowanie nowego. W ten sposób zachowujesz oryginalny panel i oszczędzasz na naprawie. Ceny naprawy w serwisie Apple wahają się od 149 złotych, a mogą sięgać około 1500 złotych. 

 

Wymiana baterii 

Na wymianę baterii w https://applefix.pl/ decyduje się wielu użytkowników. Po 500 cyklach ładowania należy zamontować nowe ogniwo. Zwlekanie z tym może doprowadzić do uszkodzenia obudowy, czy wyświetlacza. Zwykle wymiana baterii kosztuje mniej więcej 100-150 złotych. W nowszych modelach kwota ta może wynosić nie więcej niż 250 złotych. 

 

Naprawa iPada 

Naprawa wyświetlacza 

Problemy z wyświetlaczem zdarzają się stosunkowo rzadko. Najczęściej kłopoty pojawiają się po upadku tabletu. Wymiana panelu w urządzeniu nie jest prosta, ale dobry serwis poradzi sobie i z tym zadaniem. Koszt usługi waha się od 300 złotych do około 700 złotych. Najdroższe są wymiany ekranów w najnowszych iPadach Pro, tam taka usługa może kosztować nawet 2500 złotych.